Lamineerimine

Teostame liim- ja leeklamineerimist. Liimiga saab lamineerida porolooni (vahtpolüuretaan) ja vatiini, kangastega, kunstnahaga ja nahaga. Samuti saab lamineerida porolooni ja vatiini omavahel. Leegiga saab lamineerida porolooni ning vahtpolüetüleeni erinevate kangastega. Leeklamineerimine annab liimiga võrreldes tugevama ühenduse.

Lamineeritud poroloon

Lamineeritud poroloon oma pehmuse, hea soojapidavuse, helisummutavuse ja kulumiskindluse tõttu sobib mitmesuguste pindade polsterdamiseks-pehmendamiseks. Kasutatakse mööbli-, jalatsi-, õmblus-, galanterii- ja autotööstuses ning ortopeediliste vahendite valmistamisel.
Lamineerimisel kleebime porolooni ühele või mõlemale poolele erinevaid tekstiilmaterjale, kas liimiga (liimlamineerimine) või porolooni pinna sulatamisega (leeklamineerimine).
Lamineerimiseks kasutame standardset porolooni (vahtpolüuretaani) paksusega 2 -15 mm nii rullis, kui ka lehtedena-tahvlitena. Üldjuhul on poroloon meie hange.
Poroloonile lamineerime materjale:

  • Sünteetilisest või naturaalkiust dekoratiivkangast. Tellija materjal.
  • Sünteetilisest kiust võrkkangas („charmeuse“). Meie materjal.
  • Mahuline vatiin. Meie materjal.
  • Mittekootud kangas („nonwoven“). Meie materjal.
  • Kunstnahk (PVC). Tellija materjal.

Porolooni lamineerime kerituna rullidesse. Laminaadi laius 500 – 1800 mm, kihtide arv 2 või rohkem, paksus 2 – 50 mm, rulli läbimõõt kuni 1300 mm.
Porolooni lamineerime vastavalt individuaaltellimustele ning anname vajadusel tellijale
kasutusalast konsultatsiooni.

Lamineeritud vahtpolüetüleen

Lamineeritud vahtpolüetüleen oma pehmuse, hea soojapidavuse, helisummutavuse ja kulumiskindluse tõttu sobib mitmesuguste pindade polsterdamiseks-pehmendamiseks. Kasutatakse mööbli-, jalatsi-, õmblus-, galanterii- ja autotööstuses ning erinevate spordivahendite valmistamisel.
Lamineerimisel kleebime vahtpolüetüleeni ühele või mõlemale poolele erinevaid tekstiilmaterjale vahu pinna sulatamise teel leeklamineerimise seadmel.
Lamineerimiseks kasutame Soome firma NMC Termonova OY poolt toodetud rullis vahtpolüetüleeni reg. nimetusega  “Nomalen™“ paksusega 5 – 15 mm. On võimalik lõigata ka õhemaks.
Vahtpolüetüleenile lamineerime materjale:

  • Sünteetilisest või naturaalkiust dekoratiivkangas, nahk, kunstnahk. Tellija materjal.
  • Polüetüleenlinti paksusega 1 – 1,5 mm. Meie materjal.
  • Mittekootud kangas (“nonwoven“). Meie materjal.
  • Vahtpolüetüleen erinevate paksuste ja värvustega. Meie materjal.

Lamineerime vahtpolüetüleeni kerituna rullidesse. Laminaadi laius on 500 – 1700 mm, kihtide arv 2 või rohkem, paksus 3 – 30 mm, rulli läbimõõt kuni 1300 mm. 
Vahtpolüetüleeni lamineerime vastavalt individuaaltellimustele ning anname vajadusel tellijale kasutusalast konsultatsiooni.