Kinesioteip Gymstick

Olemas värvid (must, roosa)

Rullis 5 m, teibi laius 5 cm. Materjal: 97% puuvill, 3% spandeks. Sobib kasutamiseks liigeste ja lihaste valulikkuse puhul ning traumajärgselt.

1) Kinesioteip tuleb panna peale vähemalt 20 minutit enne treeningu algust, kuna higi ei lase sellel korralikult kinnituda. Teibitav ala peab olema puhas ja ilma karvadeta, kuna tiheda karvastiku korral teip ei kinnitu, sest ei suuda jäika karva alla suruda. Naha pind ei tohi olla õline.

2) Lihas või liiges, millele teip asetatakse, peab olema üldjuhul venitatud asendis (liikuv lihas või liiges, nt põlv, küünarnukk, selg). Hea viis selleks on meelde tuletada selle piirkonna lihaste venitusharjutused. Paigaldades ära teipi liigselt venita.

3) Teibi otsad tuleb lõigata ümaraks, et need ei hakkaks nurgast hargnema ega lahti tulema.

4) Teipi paigaldades tasub vältida selle liimikihi katsumist, kuna see vähendab liimumisvõimet. Pärast teibi asetamist tuleb seda hõõruda aluspaberiga, et liim paremini kinnituks. Hõõruda ei tohi liiga kõvasti, sest siis võib teip paigast liikuda. Õigesti asetatud teip peab algasendis olema kas kortsus või kergelt lainetama.

5) Kinesioteip on tehtud puuvillasest kangast ja juhib hästi nahapinnal olevat niiskust, seetõttu saab seda kanda pikka aega. Kuna selle teibi peamine omadus ehk elastsus hakkab viiendast päevast vähenema, ei ole mõistlik ühte teipi kanda kauem kui nädal aega.

6) Teip tuleb ära võtta ettevaatlikult, nahka teibi küljest rebides. Kõige parem on seda teha pärast duši all käimist, kui teip on märg ja nahapind elastne.

Hind: 7.50